Balanční podložka na SM systém

SM systém je novinkou mezi cvičeními na posílení hlubokých svalů a držení těla. S oblibou jej využívají především ženy. Jak jim pomáhá balanční podložka?

Co je to SM systém, nebo také SM cvičení?

Jedná se o cvičení proti bolestem zad, patří mezi rehabilitační cvičení. Autorem metody je MUDr. Richard Smíšek, který metodu vyvíjí a propaguje již více jak 30 let. Účinky metody jsou podloženy výsledky více jak 10 tisíc pacientů. S rozvojem a popularizací metody mu pomáhají i jeho dvě dcery, obě lékařky.

Jak se cvičí SM systém?

Jedná se o cvičení s pružným lanem, které funguje jako prodloužení svalových vláken. Nejjednodušší harmonická sestava cviků, která procvičí všechny důležité svaly má 11 cviků. 

Sestava 11ti cviků může sloužit k regeneraci páteře a dalších kloubů (kyčel, koleno, kotník, rameno) po každodenní práci. Kdo chce cvičit více, může mu být nabídnuta sestava 40ti nebo až 120ti cviků na 60 min.

Během cvičení je aktivně stabilizována páteř. Cílem SM cvičení je aktivní relaxace vertikál aktivací spirálních svalových řetězců, kterou dochází k léčbě bolestí zad a páteře.

Cvičení SM systému lze doplnit i cvičením na balančních pomůckách, které rovněž stabilizují hluboký svalový systém.

Vyzkoušejte balanční polštář

Pro cvičení i relaxaci se hodí inSPORTline Bumy BC100. Pod tímto označením se skrývá podložka s masážními bodlinkami, které poslouží ke stimulaci akupresurních bodů. Je vhodná k prokrvení i uvolnění svalového napětí. Vypouklý tvar zlepšuje držení těla při sezení a pomáhá ulevit od bolesti zad. Posílíte s ní stabilizační svaly a vzpřimovače páteře. Využitelná je doma, v kanceláři, nebo také na cestách. S hmotností méně než 1 kilogram je lehce přenositelná.

Novinky

Balanční podložka na SM systém

SM systém je novinkou mezi cvičeními na posílení hlubokých svalů a držení těla. S oblibou jej využívají především ženy. Jak jim pomáhá balanční podložka?


Aerobní pomůcky pro váš zdravý život

K pevnější postavě i lepší fyzické kondici vám pomohou aerobní pomůcky na procvičení hlubších svalů.


Velký přehled - balanční cvičební pomůcky, které pomáhají

Balanční cviky pomáhají při rehabilitacích i při posilování hlubokých svalů a pro zpevnění páteře. Jejich účinky jsou ohromující. Jaké pomůcky ke cvičení poslouží?