Aerobní pomůcky pro váš zdravý život

K pevnější postavě i lepší fyzické kondici vám pomohou aerobní pomůcky na procvičení hlubších svalů.

Aerobní cvičení je pohybová aktivita za dostatečného přísunu kyslíku, tedy takové cvičení, která vás přinutí pořádně zhluboka dýchat a zapojí do pohybu velkou skupinu svalů. Mělo by být v pravidelném tempu a trvat déle než 15 minut, aby bylo účinné. 

Aerobní cvičení prokazatelně zlepšuje zdraví. Působí pozitivně především na kardiovaskulární systém (srdce, lymfatický systém, krevní oběh), výrazně snižuje riziko civilizačních chorob. 

Klasickým aerobním cvičením je běh (jogging), plavání, veslování, bruslení, nebo i rekreační tenis, cyklistika, běh na lyžích. Můžete se také setkat s pojmem kardiofitness, nebo kardiotrénink.  Do něj patří i cvičení na všech možných fitness strojích, s fitness pomůckami, jako jsou švihadla, nebo třeba oblíbené rotany.

Cvičení s rotanou

Rotana je výjimečnýn fitness doplňkem, protože při cvičeí na ní dochází zároveň k posilování, ale také se jedná o efektivní aerobní cvičení. Při cvičení na rotačním disku posílíte především šikmé svaly břišní, které je velice těžké jinak procvičit. Navíc jsou šikmé břišní svaly a další svaly, které posílíte cvičením na rotačním disku právě tou svalovou skupinou, která Vám vytvaruje pas a dodá tak celé vaší postavě mnohem estetičtější, štíhlejší vzhled. 

Rovněž při cvičení posilujete záda, obecně cvičení na rotaně je vhodné i pro lidi trpící bolestmi zad, nebo s problémy s páteří. 

Pokud chcete na rotaně provádět aerobní cvičení, je nutné vydržet déle než 15 minut, případně doplnit několikaminutovou jízdou na trenažéru. 

Přínosy kardiocvičení

Shrňme si ještě jednou přínosy kardiocvičení.

  • být celkově fit
  • zlepšit fyzickou kondici
  • posílit oběhový systém
  • snížit hladinu cholesterolu
  • rozvoj vytrvalosti, síly a pružnosti
  • hubnutí
  • zvyšuje odolnost vůči stresu
  • snížení výskytu nemocí
  • prevence proti chorobám srdce i nádorových onemocnění

Tip na pomůcku - Rotační disk inSPORTline Power Twister 3 v 1

Není to jen rotana, je to multifunkční disk s odnímatelnými úchopy na provádění kliků. Základem je provádění pohybů do stran na rotaně, čímž dochází k efektivnímu posilování svalů v oblasti břicha, boků a hýždí. Horní polovinu těla můžete posilovat i za použití madel, nebo je využít na kliky. Jedná se o jednu z největších rotan na trhu, vhodnou téměř pro každého. Je lehká, skladná a při pravidelném cvičení velmi efektivní.

Novinky

Balanční podložka na SM systém

SM systém je novinkou mezi cvičeními na posílení hlubokých svalů a držení těla. S oblibou jej využívají především ženy. Jak jim pomáhá balanční podložka?


Aerobní pomůcky pro váš zdravý život

K pevnější postavě i lepší fyzické kondici vám pomohou aerobní pomůcky na procvičení hlubších svalů.


Velký přehled - balanční cvičební pomůcky, které pomáhají

Balanční cviky pomáhají při rehabilitacích i při posilování hlubokých svalů a pro zpevnění páteře. Jejich účinky jsou ohromující. Jaké pomůcky ke cvičení poslouží?